cerere unban cucubau

Consideri ca ai primit Ban pe nedrept? Scrie aici
Locked
User avatar
cucubau
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Tue Jun 20, 2023 6:08 pm
Contact:

cerere unban cucubau

Nick-ul tau: cucubau
Adminul care te-a banat: zad
SteamID: STEAM_1:1:200991219
Motivul pentru care ai luat ban: "Wallhack gasit in last activity"
Data si ora banului: MAR IUN 20, 2023 5:40 PM
De ce consideri ca ai luat Ban pe nedrept: cu 10 minute inainte de ban kingmegatron mi-a facut o verificare pe discord, a 3-a verificare intr-o saptamana, si m-a considerat, ca si cei 2 admini precedenti care m-au verificat, curat.
Acel "Wallhack gasit in last activity" este un fisier "TheWall.ahk" care nu are nicio legatura cu CSGO - https://github.com/Specnr/MultiResetWal ... tag/v1.1.2
Mi se pare de *zutv-cenzurat* gust si o insulta la adresa adminilor care m-au verificat, care cu siguranta au o idee mai buna decat ZAD despre acest fisier problema. Kingmegatron si bibi au vazut cu ochii lor, spre deosebire de ZAD, la ce si cum folosesc fisierul.
Ai citit Regulamentul Playerilor? [Da / Nu]: vutz

Bun admin, ce sa zic, isi face si el treaba ca sa aibe ce sa scrie in CV
User avatar
zad
Global Elite
Global Elite
Posts: 114
Joined: Mon Apr 04, 2022 10:57 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Salutare,

TheWall.ahk are foarte mare legatura cu CS:GO.

Exemple;

https://cheater.fun/csgo_hacks_free/398 ... -free.html
https://www.youtube.com/watch?v=WK2dNfhKPMk
https://www.youtube.com/watch?v=WBOdAmK5jwc
https://www.youtube.com/watch?v=JRlzqe2NrYw

*Unele denumiri sunt schimbate dar metoda e aceiasi.

O zi buna.
Image
User avatar
Gabriel
Global Elite
Global Elite
Posts: 92
Joined: Thu May 19, 2022 10:16 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Si asta a fost scoasa din last activity trimis de tine.
Nu vad OBS sau altceva intre AutoHotkey/TheWall, alte fisiere .ahk si csgo

Plus ca contul tau nu inspira foarte multa incredere cu vechime de 6 ani si 75 de ore jucate pe csgo
Attachments
2023-06-20 18_57_57-Photos.png
Image
Image
joey
Server Helper
Posts: 20
Joined: Fri Jun 09, 2023 1:37 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Salutare.

Dpmdv nici nu ar trebui sa se dezbata acest subiect. TheWall.ahk este cod pentru CS:GO
Get kills or die trying.
User avatar
zad
Global Elite
Global Elite
Posts: 114
Joined: Mon Apr 04, 2022 10:57 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Este SI pentru CS:GO, printre altele.

Asteptam un raspuns din partea OP-ului.
Image
User avatar
cucubau
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Tue Jun 20, 2023 6:08 pm
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Eu inteleg de unde vii dar nu inteleg unde te duci. Dupa cum am spus, e o jignire fata de cei care mi-au facut verificare. Un simplu mesaj catre kingmegatron ar fi fost de ajuns dar ma rog, trebuie sa scrii si tu ceva in CV

Desi, daca tu stii atat de bine si ai temele facute, de ce nu m-ai luat putin la intrebari, ca toti ceilalti admini inainte sa bati la butoane ca la aparate. Intra frumos pe discord si deschide acel fisier problema si cauta pana nu mai poti, sau tu nu faci din astea? Tu nu iti pierzi timpul sa inteleg, dar mi-l pierzi mie si tuturor celorlalti pe care i-ai implicat in discutie pentru ca....stii tu mai bine ca ei
User avatar
zad
Global Elite
Global Elite
Posts: 114
Joined: Mon Apr 04, 2022 10:57 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Daca cautam programele care au fost deschise pe Google, avem toate informatiile de care avem nevoie.

TheWall.ahk + AutoHotKey sunt folosite ca cheat-uri la CS:GO.

Nu stiu eu mai bine ca ei, in fiecare zi invatam lucruri noi... insa sunt alte sute de site-uri cu informatiile despre programele de mai sus si la ce sunt folosite.

Banul ramane.

O zi buna.
Image
User avatar
cucubau
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Tue Jun 20, 2023 6:08 pm
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Iar eu am specificat si ti-am dat link pentru a te informa ca exista un TheWall.ahk + AutoHotKey ce nu are legatura cu CSGO.
Capul plecat sabia nu-l taie, nu te-ai gandit ca poate gresesti si de tine iti bati joc? Astept un raspuns obiectiv de la o alta persoana
User avatar
hAoS^
Server Admin
Posts: 132
Joined: Thu Mar 17, 2022 7:43 am
Location: Oradea
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Alta persoana aicea. La prima cautare pe google "The Wall.ahk" este folosit pentru CSGO si a fost gasit la tine in PC.
Banul ramane si dupa mine e si topic closed pentru ca nu mai avem ce discuta pe tema asta. Cheat pt csgo in pc = ban permanent.
Image
User avatar
nark
Server Admin
Posts: 449
Joined: Fri Oct 22, 2021 10:37 pm
Contact:

Re: cerere unban cucubau

Ban-ul s-a ridicat momentan, detaliez mai jos si de ce:

La momentul verificarii s-a gasit AHK in PC.
Exista un script pt AHK care poate fi folosit ca wall in CSGO.
Am implementat in noile reguli interne ca Auto Hot Key este cheat de CS:GO iar in cazul de fata banul ar trebui sa ramana.

Dar,

La momentul verificarii scriptul a fost verificat de catre bibi si King si s-a exemplificat ca acel script era folosit pt Minecraft, iar cel de MC nu poate fi folosit in CS:GO (CS:GO are closehandleuri), de aici si "norocul" ca au fost prezenti 2 admini la acel demo.

Scopul nostru este sa urmarim fraudele facute pe CS:GO, nu alte jocuri, nu e treaba noastra.

Nu putem aplica o pedeapsa retroactiva pe ceva ce nu stiam la momentul respectiv.

In consecinta, faptul ca bibi si cu King au urmarit exemplificarea acelui script ca este un cheat de MC, nu de CS:GO, banul se ridica momentan cu amendamentul ca se poate face oricand o alta verificare, de data asta urmarim si scripturile de AHK.
Image

Image
Image
Locked
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests