reclamatie cata

Ai vazut ceva neinregula pe server? Lasa un mesaj aici
Locked
User avatar
smk
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Mon May 08, 2023 3:32 pm
Contact:

reclamatie cata

Nume:
SteamID:STEAM_0:1:221919562
Motiv:ban degeaba
Dovada:https://imgur.com/wYSvxHp
Mi-a dat kick pentru "tagul indecent", iar eu dupa ce l-am schimbat cand am intrat inapoi pe server am primit ban, si nu cred ca deranja pe cineva tagul meu incat sa-mi dea ban
User avatar
Cata
Server Admin
Posts: 157
Joined: Tue Dec 27, 2022 1:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: reclamatie cata

Salut,

V-am rugat si pe tine si pe prietenul tau sa va schimbati tag-ul pe chat, pe voice. Nu s-a intamplat. Intr-un final el a schimbat tag-ul in ceva la fel de indecent si cu adresarea unei injurii asupra altora. Tu, in schimb ai ramas cu acelasi tag. In momentul in care ai primit kick, ai revenit pe server cu acelasi tag "freciparu lu".

Momentul in care sunteti rugati de mai multe ori sa il schimbati si ramaneti cu acelasi tag indecent, se considera ignorarea adminului si poate duce si la BAN permanent.

Multumesc,
Image
User avatar
smk
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Mon May 08, 2023 3:32 pm
Contact:

Re: reclamatie cata

dupa ce am intrat pe server am schimbat tagul, iar apoi mi-ai dat ban, dupa cum am mentionat si mai sus in caz ca nu ai vazut
User avatar
Cata
Server Admin
Posts: 157
Joined: Tue Dec 27, 2022 1:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: reclamatie cata

Salut,

Trebuia sa-l schimbi inainte sa revii daca ai vazut ca primisei deja kick pentru acest motiv. BAN-ul ramane pana la expirarea orei !
Image
User avatar
smk
Silver III
Silver III
Posts: 3
Joined: Mon May 08, 2023 3:32 pm
Contact:

Re: reclamatie cata

si daca il schimbam inainte sa intru pe server si daca l-am schimbat dupa 10 secunde dupa ce am intrat pe server care ar fi fost diferenta?
User avatar
MarioLuk
Server Admin
Posts: 188
Joined: Sun Nov 07, 2021 1:05 pm
Location: Galati
Contact:

Re: reclamatie cata

Salut! Ca să lămurim această reclamație, vin cu Regulamentul Playerilor care spune în felul următor:
3. Nume indecent și reclamă în nume/tag( ex: "o su*e" , cs.svdecs.ro)
  • Avertizare
  • Kick
  • Ban 30 de minute
Iar pentru că tu ai încălcat regulamentul în mod repetat după cum urmează:
10. Încălcarea în mod repetat a regulamenului
  • Avertizare
  • Ban 300 - 3000 de minute
  • Ban permanent
Astfel, adminul Cătă a considerat de cuviință că acel tag este ofensator, iar tu trebuie să respecți decizia adminului deoarece server-ul are reguli clare pe care oricine trebuie să le respecte.

Așadar, ban-ul a fost acordat corect(chiar unul blând aș spune), iar la următoarea abatere ai ban prelungit precum prevede regulamentul, urmând ca la a doua abatere să fie PERMANENT.

Iar înainte de orice reclamație pe care o faci de acum încolo, te-aș ruga să citești acest regulament.

Mulțumesc anticipat. Topic închis!
Locked
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests