Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Consideri ca ai primit Ban pe nedrept? Scrie aici
Locked
User avatar
SirFIA
Gold Nova I
Gold Nova I
Posts: 9
Joined: Thu May 18, 2023 12:21 am
Contact:

Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Nick-ul tau: SunT ︻デ 一 VarZa
Adminul care te-a banat: CompacT
SteamID: STEAM_1:1:734635322
Motivul pentru care ai luat ban: nu am intrat pe discord in 5 minute sa fiu verificat la sange pt ca se pare ca eram prea varza pt serverul acesta!
Data si ora banului: 18-05-23 00:12
De ce consideri ca ai luat Ban pe nedrept: Nu folosesc discord si mi-a fost foarte greu sa ajung acolo apoi cand in sfarsit am reusit domnul admin CompacT nu a raspuns...
Ai citit Regulamentul Playerilor? [Da / Nu]: Din pacate nu am apucat pt ca e prima data cand joc pe acest server (am vazut reclama pe zu tv :)
User avatar
Cata
Server Admin
Posts: 157
Joined: Tue Dec 27, 2022 1:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Salut,

Conform topicului postat de CompacT: viewtopic.php?t=1720 BANul este valid. Greu de crezut ca un "player" care e atat de bun nu foloseste si nu are discord in ziua de astazi, dar trecand peste asta, un log in pe discord dureaza 2 minute (cu tot cu creare de cont) nu 5. Sa mai adaug si ca ai o atitudine ce nu-si are locul in aceasta comunitate? (Exemplul fiind in ultimul rand scris de tine in snip de la compact)!

Multumesc,
Image
User avatar
SirFIA
Gold Nova I
Gold Nova I
Posts: 9
Joined: Thu May 18, 2023 12:21 am
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Ce player așa de bun? Am jucat 2 ore și ceva pe server și cel mai bun scor al meu a fost 8 kills cu 20 deaths in rest varza așa cum îmi e nick-ul. S-a uitat cumva la cum jucam și a văzut ceva extraordinar? Omg copilași....mergeți la școală, serviciu etc...vedeți și voi cum e viața și lăsați arfele din spatele ecranului de calculator. Daca eu sunt player bun înseamnă că cei cu care am jucat în seara asta erau în pauza de pgl?
User avatar
SirFIA
Gold Nova I
Gold Nova I
Posts: 9
Joined: Thu May 18, 2023 12:21 am
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Că tot ai vazut print screenul....eu am luat ban cu 2 minute după ce am sunat....și încă o dată te întreb...Ce player bun? Nu cred că e cineva mai varza....
User avatar
Cata
Server Admin
Posts: 157
Joined: Tue Dec 27, 2022 1:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Salut,

Nu o sa reiau si nici nu o sa fac 100 de raspunsuri cum ai facut tu.

Motivul banului este "Te-ai deconectat in timpul verificarii." Este o regula pentru TOTI playerii indiferent de cat de mult au jucat pe server ca daca in 5 minute EXACT nu te prezinti, se da BAN. BAN-ul se da automat de server si nu e la latitudinea nimanui daca acele 5 minute incep cu 1 minut mai tarziu sau mai devreme.

Multumesc,
Image
User avatar
SirFIA
Gold Nova I
Gold Nova I
Posts: 9
Joined: Thu May 18, 2023 12:21 am
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Nu m-am deconectat, s-a schimbat harta și m-a scos din joc. Am citit între timp și regulamentul :"Administrația isi rezerva dreptul de a controla jucatorii care sunt suspectati de folosirea programelor interzise (cheats, script-uri, etc). Deconectarea sau refuzarea acestui test este pedepsita cu ban permanent." Având în vedere statisticile mele nu crezi totuși că a fost un abuz din partea adminului?
User avatar
Cata
Server Admin
Posts: 157
Joined: Tue Dec 27, 2022 1:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cerere Unban SunT ︻デ 一 VarZa

Salut,

Am revizuit intreaga conversatie ce ai avut-o cu CompacT si reiese clar lipsa de initiativa in a urmari ce ti s-a cerut (sa intri in 5 minute pe discord de pe PC pentru a se putea face o verificare). Daca exista vreun fel de buna credinta din partea ta si cereai ajutor si sau 2 minute in plus puteam considera cererea. Din acest moment topicul va fi inchis si BAN-ul ramane.

Multumesc,
Image
Locked
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest