mute..

Ai vazut ceva neinregula pe server? Lasa un mesaj aici
Locked
User avatar
nesquick
Silver IV
Silver IV
Posts: 4
Joined: Tue Jan 17, 2023 12:17 am
Contact:

mute..

Nume: nesquick
SteamID: STEAM_0:1:126801808
Motiv: Salut.. mi-am luat mute la 01-16-23 22:03 pentru "bully" facut in data de 15ian.. mna, ca idee, din ce vad pe discord vad ca regula anti-bully s-a anuntat pe discord la 16ianuarie, asta inseamna ca in momentu cu pricina nu a existat o regula in sensu asta.. si pana la urma nu cred ca am facut bully, mai ales playerului la care toti ne referim, l-am intrebat doar daca el e in poza, asta a fost tot pentru el, in rest am glumit cu alt baiat.. personal nu cred ca daca intrebi "x tu esti in poza ?" e vreun fel de bully.. si pe deasupra, ma repet, in seara de 15 nu a existat acest anunt pe discord, nu mi se pare okay sa iau o sanctiune de genu tinand cont ca in acel moment nu a fost facut vreun anunt..
Dovada: cred ca la asta se refera, nu stiu cum pot aduce eu o dovada, eu sunt victima, am lasat link cu motivul de la sourcebans.
https://cs.zutv.ro/sourcebans/index.php ... mid&Submit
User avatar
hAoS^
Server Admin
Posts: 132
Joined: Thu Mar 17, 2022 7:43 am
Location: Oradea
Contact:

Re: mute..

Salut,
Sanctiunea ta nu a presupus bully-ul asupra unei singure persoane. Trebuie sa invatati (se aplica oriunde, nu doar aici) ca aici pe server suntem o comunitate formata din zeci/sute de indivizi, fiecare cu "caracter" diferit, dar asta nu va ofera dreptul sa va bateti joc/jigniti unii pe altii, trebuie sa ne respectam unii pe altii, nu sa il prindem pe x sau y si sa ne batem joc de el. Daca nu puteti sa invatati asta, atunci veti fi trasi la raspundere!
Daca tu consideri ca ai fost sanctionat pe nedrept pe motivul "bully" deoarece regula a fost introdusa dupa cele intamplate in demo'urile de mai jos, atunci o sa iti schimb "incadrarea" in "troll", care are sens sinonim cu "bully" si se regaseste in regulament inainte de cele intamplate, de asemenea, in regulamentul adminilor este precizat ca se poate aplica BAN TEMPORAR de la 300 la 3000 de minute celor care jignesc playerii sau fac troll. Asa ca, consider sanctiunea ta una de bun simt in conditiile date!
Stii cum se zice: "Greseala recunoscuta este pe jumatate iertata" dar tot tu ai ales sa joci rolul celui nevinovat.
Aici ai demo'urile care au dus la sanctiunea asupra ta : https://we.tl/t-m2nMI5g3ce
O seara buna.
Image
User avatar
nesquick
Silver IV
Silver IV
Posts: 4
Joined: Tue Jan 17, 2023 12:17 am
Contact:

Re: mute..

Salut, m-am uitat la aceste demo-uri si inca nu inteleg care anume a fost motivu pentru care am luat silence o mie de minute, lui cosmin i-am spus efectiv doar ca "ba da imi place cum arati, dar freza aia.." si dupa l-am intrebat cu ce isi da in par.. mna, nu vreau sa fiu vreun gica contra, dar acu daca se da silence 1k minute pentru ca-l intreb pe cosmin cu ce-si da in par...
Cat despre Florin, pana si el a inceput sa glumeasca despre ochelarii lui ca fiind "termopane", nu mi se pare nimic detasat sa-l intreb daca da pe dezaburire cand fumeaza, ce fumeaza.. mai grav mi s-a parut ca a inceput sa se laude ca nu fumeaza "doar tigari"..
Bully mna, mi se pare teribil de discutabil daca a fost sau nu intrebarea "cu ce iti dai in par ?" sau "tu esti in poza ?" fiind vreun motiv de bully sau chiar sa intimidez pe cineva.. cat despre troll cred ca nu are nici macar sa dezbat, nu am trollat nici gameplay-ul si nici playerii prin voice si nici nu am jignit..
User avatar
rigE
Server Admin
Posts: 551
Joined: Fri Nov 19, 2021 1:25 am
Location: Arges
Contact:

Re: mute..

Salut,

Sanctiunea a fost putin exagerata, dar pentru faptul ca l-ati luat la misto pe Cosmin, am introdus acea regula, din cauza oamenilor ca tine, care nu stiu sa se comporte intr-o comunitate si nu stiu sa fie respectuosi.
Oameni care ofera respect pe: "cum arati", "daca esti sanatos", "daca esti intreg"

In aceasta comunitate, toti jucatorii sunt acceptati, exclus cei care nu ai 7 ani de acasa si nu se pun un locul cuiva care a suferit sau sufera de o boala sau a ramas cu sechele.

Sa ziceti "Multumesc" ca nu aveti ban!

Seara frumoasa si spor la joc!

Topic inchis!
Image
ImageImage
Locked
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 0 guests